Перша вистава відновленого театру з Маріуполя режисерки і керівника театру Людмили Колосович розповідає про життя і долю Василя Стуса. Емоційна, психологічна і дуже символічна робота у виконанні, безперечно, професіоналів своєї справи нагадує невивчені уроки історії та водночас показує у образі головного героя, якими б мали бути українці.

Твір пронизаний поезією Василя Стуса, яку майже безупину смачно і яскраво декламував головний герой. Вистава супроводжувалася сценами із життя поета, якого закатували у таборах за любов до України та українського слова. Водночас – висміяно цілу армію совєтських рабів режиму та прислужників, які за наказом згори нищили все, що йшло врозріз з інтересами партії.

Контрасту виставі додає зображення життя головного героя Василя Стуса на Донеччині у 60-ті-70-ті роки, коли там українське слово не лише зазнавало утисків, але й натрапляло на спротив серед місцевого населення. На жаль, ситуація з тих часів довго не змінювалося, що крім іншого, як слушно зауважив ведучий, теж призвело до наслідків, які маємо нині в Україні…

Під завісу вистави на фоні розбитого театру в Маріуполі головний герой продекламував безсмертний заповіт Василя Стуса «Як добре те, що смерті не боюсь я…» і закликав увесь світ допомагати Україні побороти ворожу орду…Присутній на виставі голова Закарпатської облради Володимир Чубірко пригадав, як три місяці тому зустрівся з режисеркою сьогоднішньої постановки Людмилою Колосович. На той час актори тікали з розбитого Маріуполя і кожен з них опинився у різних частинах України, хтось за кордоном, а хтось навіть перейшов на бік окупантів. Голова попросив зібрати акторів, допомогти їм з житлом та приміщенням для роботи. Власне сьогоднішня вистава – результат спільної роботи Донецької й Закарпатської ОВА та Закарпатської облради. На знак вдячності за допомогу у релокації театру, заступниця голови Донецької ОВА Юлія Костюніна вручила голові облради тризуб із солі, добутої на одній із донецьких шахт.
Театрали ж за свою працю отримали вітання і подяку від Президента України Володимира Зеленського.
Виставу театр поставить також 17 та 23 липня. Паралельно у фойє драмтеатру можна побачити фотовиставку “Літопис російсько-української війни”, яку презентовано перед початком вистави. На ній представлено близько 40 світлин військового фотокореспондента з Донеччини Сергія Ваганова про боротьбу українських бійців ЗСУ з окупантами, повідомляє пресслужба Закарпатської обласної ради

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *