З початком розвінчування в Україні православної церкви московського патріархату як осередку «Руського мира» народний депутат від Закарпаття Віктор Балога приєднався до цього руху, принаймні у Facebook.

          Останні його дописи слушно і вкотре повторюють відомі факти про московські настрої священиків МП в Україні та їхні російські паспорти…

          Однак, проаналізувавши лише кілька фактів із життя пана Балоги, стає зрозуміло, що нардеп просто дуже вправно і швидко “перевзувся у повітрі” аби, можливо, у разі дострокових виборів знову сподобатися виборцям Закарпаття.

          Про такий маневр закарпатського політика зі стажем свідчить той факт, що він донедавна не те що нейтрально ставився до представників московського патріархату, а всіляко заохочував їхню діяльність та гостинно приймав їх у рідній Мукачівщині.  

Наприклад, під час останнього візиту настоятеля УПЦ МП Онуфрія на Закарпаття, Віктор Іванович просто біг до пам’ятника Кирилу та Мефодію у центрі Мукачева щоб сфотографуватися з промосковськими священиками та проросійським олігархом Вадимом Новинським, що зафіксовано на відео та описано у репортажах закарпатських ЗМІ.

А за два роки по тому напередодні пандемії ковіду закарпатський нардеп відкриває у центрі православ’я Афоні церкву. Зрозуміло, що без сприяння керівництва московського патріархату в Україні та за її межами, на Афоні ніхто з українців ніколи церков не будував…

Маючи добрі зв’язки у силових структурах, мало ймовірно, що Віктор Іванович на той час також не знав про наявність російських паспортів у промосковських священиків, яких тепер яро засуджує.

Як і про випадок, який мав місце ще у 2015 році після вторгнення росії на Донбас та після анексії Криму.  

Тоді представники УПЦ Московського патріархату на чолі з предстоятелем Онуфрієм не піднялися під час урочистого засідання парламенту, коли президент Петро Порошенко зачитував імена 21 Героя України, які отримали це звання, 10 із них – посмертно. Цей список зал зустрів оплесками, піднялися навіть іноземці…

Вся Україна мала можливість спостерігати з 2014 року, як Онуфрій неодноразово заявляв, що війна на Сході, яку Росія розпочала проти нашої держави, нібито є «громадянською». Він подавав це твердження як «інсайдерську» інформацію й виступав «за мир», удавав, що не знає ні про Іловайський котел, ні про збитий Малазійський боїнг, й паралельно розповідав про тиск на УПЦ МП. Також він неодноразово катався до москви й прославляв єпископа РПЦ кіріла.

Хіба міг народний депутат, котрий після цього приймав Онуфрія зі щирими обіймами у Мукачеві, не знати таких фактів?

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *