Народження бриндзі: історія про перший географічний бренд України (ФОТО, ВІДЕО) Субота, 28.11.2020 | 11:11870 2

Вона має особливий рецепт та географічну прив’язку, а виготовляють її представники професії, якої офіційно не існує. Гуцульська бриндзя – унікальний молочний продукт, який віднедавна став першим географічним брендом України.

Рік тому в Україні зареєстрували перше географічне зазначення – “гуцульська овеча бриндзя”. Це – традиційний сир, який виготовляють на Закарпатті, Івано-Франківщині та частині Чернівецької області. Такий крок дозволяє захистити продукт від підробки, підкреслити його унікальність та, найголовніше, – підняти ціну на продукцію і стимулювати розвиток малого підприємництва.

На Закарпатті це і справді вдалося зробити. Утім, на своєму шляху підприємці зіштовхуються з новими, не очевидними, на перший погляд, проблемами, які не завжди вдається вирішити самотужки. BBC News Україна розповідає, в чому ж особливість гуцульської бриндзі, як і де її виготовляють та чому цей продукт тепер унікальний. Далі публікуємо матеріал Ірини Сов’як для BBC News Україна без змін.

Незмінна технологія з діда-прадіда

Вівчар Ілля Вербищук випасає овець вже 23 рік. Каже: “Не в сезон ви приїхали, треба було до нас у літі прийти. Поїхали б на полонину, отам би й побачили справжнє виробництво”.

Ілля Вербищук

Вівчарі з отарою йдуть на полонину орієнтовно 25 травня – і залишаються там приблизно до 27 вересня. Звісно, вівці переходять з однієї полонини на іншу, змінюючи місце випасу, але усі ці 4 місяці вони проводять у горах. Саме там виготовляється й овечий сир, який в майбутньому стане бриндзею.

www.mukachevo.net

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *