Адвокат Дарина Тарасенко зібрала 21 пункт із українського законодавства, у яких ідеться про відстрочку від призову до служби у війську за певних умов і обставин. У пунктах ідеться про визначені законом категорії чоловіків, які є придатними до служби, але не можуть бути призвані на службу через певні обставини.

Почнемо з того, що підстави для відстрочки для призовників і військовозобов’язаних є різними і регулюються різними Законами. Грубо кажучи, чоловік до 27 років є призовником, 27 років і старше – військовозобов’язаним.

ВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАНІ, що мають право на відстрочку (ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»):

Заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Документи: Витяг з Наказу Мінекономіки про бронювання.

Примітки: Ініціатором бронювання може виступати лише роботодавець, працівники не можуть «самі себе забронювати». Порядок, про який йде мова, – Постанова КМУ 194 від 03.03.2022 р.

Визнані в установленому порядку особами з інвалідністю.

Документи: довідка МСЕК або посвідчення про інвалідність.

Примітки: Особи з інвалідністю будь-якої групи мають право на відстрочку від призову.

Визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії).

Документи: висновок ВЛК

Чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.

Документи: свідоцтва про народження дітей, свідоцтво про шлюб із матір’ю дітей або документи про сплату аліментів або про проживання дітей з батьком.

Примітки: Наявність у чоловіка трьох дітей не означає автоматично, що він їх утримує. Крім того, можна утримувати і не рідних дітей (наприклад, діти дружини від попереднього шлюбу). Військкомату необхідно надати документи, які підтверджують саме утримання, а не родинні відносини. Правда, коли мова йде про нерідних дітей, часто доводиться сперечатися із військкоматом. Сплата аліментів також є однією з можливих форм утримання. Цим пунктом НЕможна скористатись, якщо хоча б одній дитині 3 – 18 чи більше років.

Чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років.

Примітки: Якщо у випадку смерті матері дітей або позбавлення її батьківських прав все очевидно, то ситуація є спірною, коли за рішенням суду чи укладеним між батьками договору дитина проживає з батьком. Я згодна із тією позицією, що побачення мами з дитиною раз на тиждень – це теж участь у вихованні, тому неможна казати, що при такому форматі батько виховує дитину самостійно.

Про наступні категорії військовозобов’язаних, котрі мають право на відстрочку, читайте на нашому 👉 телеграм-каналі

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *